Kluczowe wnioski z konferencji Ecommerce.pl (14.03.2024)

Kluczowe wnioski z konferencji Ecommerce.pl (14.03.2024)

Konferencja Ecommerce.pl zgromadziła ekspertów z branży, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat najnowszych trendów i narzędzi w branży. Oto kluczowe wnioski z prezentowanych prelekcji:

Zbieraj Dane i Analizuj

Znaczenie zbierania i analizowania danych. W dobie cyfrowej, dane są nowym złotem, a ich efektywne wykorzystanie może być kluczowe dla sukcesu biznesu. Eksperci zalecają samodzielne zbieranie danych, w uzupełnieniu do korzystania z narzędzi takich jak Google Analytics. Indywidualne podejście do danych pozwala na głębszą analizę i dostosowanie strategii do unikalnych potrzeb biznesu.

Zatrudniaj Odpowiednich Ludzi i Dbaj o Siebie

Kolejny wykład skoncentrował się na zasobach ludzkich i zdrowiu psychicznym przedsiębiorców. Zatrudnianie osób, które pasują do kultury firmy i posiadają odpowiednie umiejętności, jest fundamentem każdego prężnie rozwijającego się biznesu. Ponadto, równie ważne jest dbanie o własne samopoczucie – zdrowy lider to podstawa zespołu gotowego na wyzwania.

Premiera Narzędzia Sembot

Premiera Sembot – nowego narzędzia dla specjalistów SEO i SEM, mającego na celu usprawnienie i automatyzację pracy w zakresie optymalizacji stron internetowych i kampanii reklamowych. Sembot oferuje nowe możliwości w analizie danych i konkurencji, co może znacząco wpłynąć na skuteczność działań marketingowych.

Nowe Trendy w Wyszukiwaniach i Content Marketingu

Przegląd najnowszych trendów w wyszukiwaniach i content marketingu:

  • YouTube i Google: YouTube to aż 2/3 wyszukiwań przeprowadzanych w Google, co podkreśla znaczenie treści wideo w strategii marketingowej.
  • Unikalne zdjęcie: Nie należy kopiować zdjęć – własne, unikalne treści graficzne są lepiej postrzegane przez algorytmy Google i łatwiej jest się pozycjonować w Google Grafika.
  • TikTok jako wyszukiwarka: TikTok szybko staje się ważnym narzędziem wyszukiwawczym, zwłaszcza wśród młodszych użytkowników internetu.
  • Gemini AI i SGE (Search Engine Gemini): Przedstawiono nowe podejście do SEO, wykorzystujące sztuczną inteligencję w celu lepszego pozycjonowania treści.
  • Wyróżnianie się od konkurencji: Unikalność i innowacyjność w treściach oraz ofercie są kluczowe dla zbudowania silnej pozycji na rynku.
  • Nacisk na video: Treści wideo są coraz ważniejsze w strategiach marketingowych, oferując większe zaangażowanie odbiorców i lepsze wyniki w wyszukiwaniach.

Konferencja ecommerce.pl raz jeszcze udowodniła, że stałe śledzenie trendów i inwestowanie w rozwój są niezbędne dla każdego, kto chce skutecznie konkurować na rynku e-commerce.

5/5 - (1 vote)
Udostępnij:

Pełen zakres marketingu pod jednym dachem. Napisz do nas!

Kontakt
Dołącz do naszego
newslettera: