Konferencja I Love Business 30.11 – sprawny.marketing, rocketjobs i WiseGroup

I love business

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, uczestnicy konferencji „I Love Business” mieli okazję zgłębić kluczowe strategie, które pomagają firmom rosnąć i prosperować. Oto główne wskazówki i strategie omówione podczas wydarzenia:

 1. Skupienie na jednej rzeczy i procent składany: Eksperci podkreślali znaczenie koncentracji na jednym, dobrze wybranym aspekcie biznesu. Długoterminowa konsekwencja w działaniu, podobna do procentu składanego w finansach, może przynieść znaczące korzyści.
 2. Cennik i preferencje klientów: Ważne jest, by pamiętać, że preferencje klientów nie zawsze przekładają się na skłonności do zakupu. Eksperci zalecali sprzedawanie produktów komplementarnych do głównych usług, zwracając uwagę na czas i cenę.
 3. Rejestracja znaku towarowego i prawa autorskie: Zabezpieczenie praw do własności intelektualnej, takich jak logo firmy, jest kluczowe dla ochrony i rozwoju marki.
 4. Wyjście poza strefę komfortu: Mówcy zachęcali do podejmowania ryzyka i nie kierowania się wyłącznie działaniami konkurencji, podkreślając, że innowacje często wymagają opuszczenia strefy komfortu.
 5. Empatia w biznesie: Zrozumienie i docenianie klientów, a także głębokie poznanie ich problemów, jest fundamentem budowania trwałych relacji.
 6. Strategia firmy: Zaledwie 13% firm posiada jasno określoną strategię. Dyskusja o problemach i rozwiązaniach, zarówno w zarządzie, jak i wśród pracowników, jest kluczowa dla sukcesu.
 7. Komunikacja z klientami: Ważne jest, by utrzymywać kontakt z klientami, nawet jeśli nie dokonali zakupu, a dział sprzedaży powinien skupiać się wyłącznie na sprzedaży.
 8. Rodzaje klientów i budowanie marki: Rozróżnienie między biernymi a aktywnymi klientami i dostosowanie do ich oczekiwań jest ważne. Budowanie marki osobistej może zwiększyć wartość oferowanych usług.
 9. Selektywność w obsłudze klientów: Nie należy marnować czasu na klientów, którzy nie przynoszą dochodu. Ważne jest również przeszkolenie pracowników w zakresie efektywnej obsługi klienta.
 10. Wdrożenie AI: Przyjmowanie nowoczesnych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, jest niezbędne dla nowoczesnych organizacji.
 11. Crowdsourcing i immersja: Wykorzystanie zasobów społeczności oraz zanurzenie się w doświadczenia klientów to kolejne kluczowe elementy sukcesu.
 12. Prezentowanie na scenie: Efektywna prezentacja wymaga zróżnicowania tempa, strategicznych pauz i silnych puent.

Konferencja zorganizowaną przez WiseGroup

sprawny.marketing i rocketjobs.pl

5/5 - (1 vote)
Udostępnij:

Pełen zakres marketingu pod jednym dachem. Napisz do nas!

Kontakt
Dołącz do naszego
newslettera: