Co to jest strona internetowa WWW?

Co to jest strona internetowa www? Strony – co to dokładnie jest?

W erze, w której żyjemy, terminy takie jak „strona internetowa” czy „WWW” stały się powszechne. Niemniej jednak nie każdy dokładnie rozumie, co one oznaczają. W tym artykule przyjrzymy się bliżej definicji strony internetowej WWW oraz jej podstawowym funkcjom.

Definicja WWW

WWW to skrót od „World Wide Web”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „globalną sieć”. Jest to system informacyjny, który działa w Internecie i umożliwia użytkownikom dostęp do dokumentów połączonych hiperłączami. Każdy taki dokument, dostępny w sieci WWW, to właśnie strona internetowa.

Strona internetowa – co to dokładnie jest?

Strona internetowa to dokument lub zbiór powiązanych dokumentów dostępnych publicznie w Internecie, które można przeglądać za pomocą przeglądarki internetowej. Strony te są zazwyczaj napisane w języku HTML (HyperText Markup Language), który jest standardowym językiem do tworzenia stron internetowych. HTML pozwala na formatowanie tekstu, wstawianie obrazów, tworzenie hiperłączy i wiele innych funkcji.

Strony internetowe mogą pełnić różne funkcje. Mogą być wizytówkami firm, sklepami internetowymi, blogami, portalami informacyjnymi, platformami społecznościowymi i wieloma innymi. Niezależnie od ich przeznaczenia, głównym celem strony internetowej jest udostępnianie informacji lub zasobów użytkownikom Internetu.

Dlaczego strony internetowe są ważne?

W dzisiejszych czasach strony internetowe stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Dla firm strona internetowa jest nie tylko wizytówką, ale często głównym źródłem pozyskiwania klientów. Dla użytkowników jest to natomiast narzędzie do zdobywania informacji, komunikacji, zakupów czy rozrywki.

Strony internetowe odgrywają kluczową rolę w globalnej komunikacji. Umożliwiają dostęp do wiedzy z różnych zakątków świata, pozwalają na wymianę myśli i pomysłów oraz tworzenie społeczności wokół wspólnych zainteresowań.

Podsumowanie

Strona internetowa WWW to nie tylko zbiór liter i obrazów na ekranie komputera. To narzędzie, które zmieniło sposób, w jaki komunikujemy się, uczymy i prowadzimy biznes. W erze cyfrowej zrozumienie, czym jest strona internetowa i jakie pełni funkcje, jest kluczem do skutecznego korzystania z nieograniczonych możliwości, jakie oferuje nam Internet.

Jeśli nie masz czasu ani ochoty poświęcać wiele godzin na naukę tworzenia stron www, skorzystaj z naszych usług. Napisz do nas!

5/5 - (6 votes)
Udostępnij:

Pełen zakres marketingu pod jednym dachem. Napisz do nas!

Kontakt
Dołącz do naszego
newslettera: